goji
REKLAMA ADWEBS
 
Ústecký kraj
 
 
 

Hrad Hněvín - Most

Ústecký kraj  »  Hrady  »  Hrad Hněvín - Most  ● 

  • Hrad Hněvín
  • Hrad Hněvín
Město: Most
Region: Krušné hory
Kraj: Ústecký kraj
Okres: Most
GPS: 50°31'14.248"N, 13°37'59.009"E
   
Kontakt:

Hrad Hněvín

  Hradní
  434 01 Most
   
Telefon: +420 476 449 955
E-mail tomas.muller@junek-r.cz
Web: www.hradhnevin.cz

Hrad Hněvín představuje dominantu města Most. Původní hrad byl založen v 1. polovině 13. století pod názvem Landeswarte, králem Václavem I. Díky své nedobytné poloze - je chráněn Komořanským jezerem, se řadil do sítě královských hradů. Jeho poloha byla také strategická, hrad měl dostatečné množství vody a byl dobře udržován. Samotná replika hradu leží na kopci zvaném Zelená Hora Hrad měl velký význam, byl mnohokrát v obležení husitských vojsk, která však byla neúspěšná.

V roce 1595 město Most hrad koupilo. Pro hrad se stala pohromou třicetiletá válka, kdy se zde střídali Sasové, císařští Švédové opustili hrad v roce 1649, poté co jej vydrancovali. Na základě žádosti zástupců města, nechal císař Ferdinand III. Zlikvidovat zbytky pevnosti v letech 1651 - 1653. Obyvatelům města ve však po hradě stýskalo, a tak se v 19. století, v době kdy město bohatne z těžby uhlí, začíná na Hněvíně znovu stavět. Je vystavěna rozhledna a restaurace, která však byla stržena větrem. V roce 1896 byl stanoven Spolek přátel Zámecké hory a začátkem tohoto století pak byla podle plánů A. Schwarze postavena replika hradu s restaurací.

Z původního hradu se dochovalo jeho dělení na dvě části. V hradbách vnější části jsou vidět romanticky upravené zbytky několika gotických dělostřeleckých bašt a ve vnitřní ploše zbytky zřejmě hospodářských budov. Na zcela novém nádvoří je socha Magistra Edwarda Kelleyho, známého alchymisty, ale zároveň šarlatána, který zde byl i vězněn a také na hradě v roce 1597 zemřel.

V areálu je přístupná věž s rozhlednou, hvězdárna a dobová restaurace s hotelem. V létě zde pod širým nebem pořádá mostecké divadlo divadelní představení.

Hrad Hněvín slouží k rodinným procházkám i k pořádání slavností. Z rozhledny je výborný pohled na Krušné hory, město Most i České středohoří.

V roce 2001 prošel celý hrad rozsáhlou rekonstrukcí. V areálu hradu je přístupná věž s rozhlednou, hvězdárna a restaurace s hotelem. Z Hněvína je výborný výhled na Krušné hory, město Most i České středohoří. Před několika lety bylo opraveno přírodní divadlo a v létě zde pod širým nebem pořádá divadelní představení mostecké divadlo.

Otevírací doba:
denně 11:00 - 23:00

 

Hrad Hněvín

Hrad Hněvín - Most

UBYTOVÁNÍ V KRAJI

Krušnohorský Dvůr:
pořádáme svatby, firemní školení, golf
Hotel Na Rychtě:
Hotel se nachází v centrum města Ústí nad Labem ...
Penzion U Šlika:
Rodiný penzion s restaurací nabízí ubytovaní pro 13 osob
Chata Lesanka:
pořádáme svatby, firemní školení, školy v přírodě
Hotel Svatý Hubert:
K ubytování slouží 11 útulně zařízených pokojů ...
objednávejte zboží z pohodlí domova osvědčené přípravky pro zdraví a krásu Pro zdraví vašeho miláčka

TIP NA VÝLET

Rozhledna Landek
Pohled na Ostravu a panorama Beskyd
Hrad Hněvín
Most
Rozhledna
Ústí nad Labemˇ- Ústecký kraj
 

Jak vybrat ten správný
dárek pro své blízké

Klíště Váháte jaký dárek zakoupit pro své blízké? Potěšte je zájmem o jejich zdraví a krásu. Získate jejich obdiv a lásku.
Máme pro vás ...

Goji - kustovnice čínská
Nejhodnotnější druh ovoce

Goji - kustovnice čínská Vitamínová bomba! Biochemici v USA analýzovali rozbor živin plodu Goji. Výjmečně silný antioxidant. Mužná síla a ženská krása.
Dlouhověkost je snem každého

Veterinární přípravky
Chraňte své zvíře včas

Veterinární přípravky Přírodní přípravky určené pro zvýšení obranyschopnosti u zvířat. Významně posiluje imunitu, obranu proti virózám a infekcím.
Jednejte v předstihu. Né pozdě !!!

Kde hledat firmy
v Ústeckém kraji

Firmy - Karlovarský kraj Vlastníte firmu a jste přesvědčeni, že by v této sekci neměla chybět? Jednoduché řešení, vložte si odkaz na Vaše služby, eshopy a firmu.
Zaregistrujte si vaši firmu zde

Jaké vybrat cestovní
zavazadlo na dovolenou

Tašky Je to někdy oříšek vybrat tašku, kufr, batoh a jiné cestovní doplňky. Kvalitní, značkové a s tradicí. Cestovní zavazadla a doplňky
Sportovní a cestovní tašky Benzi

 

Ústí nad Labemˇ- Ústecký kraj
 
Ústí nad Labem - Ústecký kraj TOPlist Copyright © 2015, Kontakt